collapse

* Kullanıcı bilgisi

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

* Son İletiler/Konular

EVO 2017 | Tekken 7 Dünya Turnuvası 14-16 Temmuz'da! Gönderen: Mr.X
[Haziran 04, 2020, 03:46:50 ÖS]

Favori Arka Plan Müziğiniz Hangisi? Gönderen: Mr.X
[Haziran 03, 2020, 06:34:43 ÖS]

TEKKEN 7: FATED RETRIBUTION "ROUND 2 Gönderen: Mr.X
[Haziran 03, 2020, 02:11:12 ÖS]

Street Fighter Haberleri Gönderen: Mr.X
[Mayıs 28, 2020, 05:59:17 ÖS]

FightCade KOF 98 Gönderen: Forest Law
[Mayıs 26, 2020, 02:12:52 ÖS]

Mortal Kombat 11 Gönderen: jinemre
[Mayıs 22, 2020, 12:56:02 ÖS]

ArcSystem oyunları Gönderen: Mr.X
[Mayıs 16, 2020, 10:01:52 ÖÖ]

Genel Haberler Gönderen: Mr.X
[Mayıs 14, 2020, 01:43:15 ÖS]

[ SAMURAI SHODOWN / SAMURAI SPIRITS ] Gönderen: Mr.X
[Mayıs 09, 2020, 03:48:49 ÖS]

Tekken 3 Customize Ekleme Gönderen: jinemre
[Mayıs 07, 2020, 08:58:59 ÖÖ]

Merhabalar ???? Gönderen: Mr.X
[Nisan 29, 2020, 04:40:52 ÖS]

Tekken Generations Gönderen: jinemre
[Nisan 27, 2020, 07:25:06 ÖÖ]

Tekken 7 Son Haberler Gönderen: Mr.X
[Nisan 21, 2020, 09:24:43 ÖÖ]

Soul Calibur 6 Gönderen: Mr.X
[Nisan 15, 2020, 06:58:07 ÖS]

Famitsu'nun Katsuhiro Harada Röportajı Gönderen: Mr.X
[Nisan 10, 2020, 05:19:36 ÖS]

Dead Or Alive 6 Gönderen: Mr.X
[Nisan 02, 2020, 07:34:16 ÖÖ]

ÖZÜR DİLERİM Gönderen: DeathSouL
[Mart 30, 2020, 10:21:36 ÖS]

PS4 Oyuncuları Buraya Gönderen: jinemre
[Mart 28, 2020, 09:07:47 ÖÖ]

Tekken7 PC season pass 3 sorunu Gönderen: burakilson
[Mart 23, 2020, 11:16:27 ÖÖ]

Tekken 7'de maç bulamıyorum Gönderen: bigmania
[Mart 20, 2020, 10:48:03 ÖS]

Gönderen Konu: .:: iL Eurojoystick İncelemesi ::.  (Okunma sayısı 3255 defa)

Çevrimdışı boxor

.:: iL Eurojoystick İncelemesi ::.
« : Ocak 16, 2016, 09:28:16 ÖS »
Arkadaşlar yaklaşık 1.5 yıldır elimde hazır bekleyen İlsa Joystcikleri==> ilsa]http://www.paradisearcadeshop.com/502-levers-il-industrias-lorenzo
test etme şansını yakaladım. Bugün denerim yarın denerim derken 1.5yıl geçmiş. O zamana kadarda elimden farklı modeller geçtiği için deneme şansım olmamıştı :)

Bugün bari en azından deneme şansını yakaladım ve kendi kendime hayıflandım. Ne kadar değişik bir josytcik olduğu kanaatine vardım.

Şöyle ifade etmek gerekirse, joystcik ne sanwa kadar laçka, cıvık bir joystcik nede korean fanta/crown kollar gibi sert.
Tam ikisinin ortası.
Ayrıca Happ Universal Arcade Joystickler sertte değil. Zaten joystcik içersinde kullanılan cherry microswichler kalitenin kokusunu yayıyor :)
Happ incelemesi için ==> http://www.tekkentr.com/forum/index.php?topic=4244.msg41204#msg41204

Tekken command listeki naturel " ✩ "  olayına çok ıyı gecıyor.
Aynı fanta myoungshin joystciklerdeki gibi kolu hafif bırakmanızla çapraz yapmanız bir oluyor.
" Ewgf " için rahat çıkarttığımı söylebilirim.
Hatta " Wavedash " bile çok rahat kolu sallaya sallaya sanki içinde yay varmışcasına dalgalandırarak yapabiliyorsunuz.

Bunlar tabiki şahsi fikirlerim ama elimden 10'dan fazla joystcikt geçtiği için bu heyecanı paylaşmak istedim :)
Aradığım joystcik gözümün önünde ama her defasında ertelemişim :)

Aslında ertelememin sebebi, ne japon joystcıklerı  sanwalar gibi 18mm nede kore joystcıklerı gıbı 35mm delik çapı var. Kendıne has plastik bir mount plate tabakası var plastikten

Mounte plate nedir diyenlere ==> http://www.focusattack.com/sanwa-jlf-p1-s-mounting-plate/

Üniversal mount plate ==> http://www.paradisearcadeshop.com/mounting-plates/1175-universal-arcade-joystick-adapter-plate.html?search_query=plate&results=70

Arcade stick kabinine montaj etmesi başlı başına sorun. Bende universal mount plate olduğu için delikleri sorun olmadı. Vida ile tutturdum sonra arcade stick kabinine montaj yapmam için rahat 2cm civatalı bir vidaya ihtiyacım olacaktı onuda bulmaya üşendiğim için montaj yapmıyordum.

Bugün aklıma plastik klips kelepçelerde sağlam 4 delikten kelepçelersem ve sıkarsam sorun olmayacağı kanısına vardım. Harbidende oldu. Sonra test etmek için ps3'e bağladım. Tekken vs tüm oyunlarım silinmişti. Bendeki makine cfw kırık olduğu için mac ban yemiştim.

Onuda bugün bakırköyde şahin istanbul ps3 dükkanında yaptırdım. Eve geldim hard diskte sadece tekken 6 vardı.
Onda test edecektim ama bir türlü oyun açılmadı. Bende de koleksiyon olarak tekken hybird vardı,onu açtım.
 Kazuya ve devil jin ile wavedash ve ewgf denedim gayet seri geldi. Heihachi olsaydı hiç yoktan bir " Otgf " denesem belki joystcik hakkında yazacaklarım daha çok olabilirdi :)
Zaten torrenten çekerim tekken tag 2'yi oda yarına belli olur otgf'nin akıbeti...

Ayrıca Street Fighter IV AE'de denedim " KEN " ile test ettim. Sarjlı karakter kullanmayı pek beceremıyorum ama şu kadarını söyleyebilirim, hem SF -  hem Tekken için biçilmiş kaftan diyebilirim., neden mi ?

Sonuçta atari salonlarında alışılagelmiş bir el alışkanlığımız var. Ball top kültürü bizde yok.
Ellerimiz yaba gibi :) Japonlar gibi ellerimiz minnacık değil. Osmanlı tokadı bu yüzden meşhur olsa gerek  fırıncı küreği gibi eller olunca mecburen ball top elimize lolipop gibi kalıyor :)

Bat top dediğimiz amerikan tarzı uzun çubuk şeklindeki kollara alışık olduğumuz için ilsa joystcik ile bu sorun ortadan kalkıyor. Hem avuç içini rahatsız etmeden kaplıyor.
Hemde uzunluğu happ joytscıkler kadar kısa değil. Sertliğide hakeza aynı şekilde.
Happ joytcıklerde boşluk sıfır. 90'lardaki atari salonlarında çoğu joystcık happ modeli olduğu için yarım saat oynadıktan sonra kolunuz iptal oluyor, biceps-triceps gelişiyor :)

Happ joystcik ile bu anlamda konforu hissedebiliyorsunuz.

Konudan konuya geçiyorum kusura bakmayın ama doğaçlama yazarım her zaman :)

Neyse, Sf ile test ettim. Ken ile gayette rahat bir şekilde hiç zorlanmadan " aduket - oryuket - dep dep " üçlemesi peşine süper vs hiç zorlanmadan çıkarttım. Mortal kombat yada kof için deneme şansım olmadı zaten onlarda neye göre kıyas yapılacağını bilmediğim için test dışı bıraktım.

Alacak arkadaşlar yurtdışıdan getirme durumunda yardımcı olabilirim. Elimde bir mavi bir siyah var. Antalyada gruptan Ersin DALKIRAN'da da iki adet var. 1.5 yıl önce Abd'den gelen bir arkadaşa yalvar yakar getirmiştik :) O dönemde aldığımız sitede Türkiye'ye kargo 60$ olunca bulaşmamıştık.

Şimdi sanırım joystcik 12$ kargosuda 19$ civarında olması lazım.

Ayrıca yeni bir metal modeli çıkmış oda 26$ civarında yine kargo 19$'a yakın. Diğer modele oranla  farkı sadece eski modelde mount plate plastik ve benim gibi üşengeç biri alsa montaj için vida arayacak. Bu yeni modelde mount plate kısmı metal yapılmış okadar. Aradaki 13$ farkı vermeye değer mi? derseniz uğraşamaycaksanız pek sevmiyorsanız değer.

Ayrıca bir farkıda eski modelde altında çaprazları yapmak için plastik köşegen kullanılırken bunda - somun vida tarzında kowal parçasına benzeyen bir çap daralmasına gidilmiş. Test etmeden yeni çıkan seri hakkında bir fikir beyan edemeyeceğim.

Kowal nedir ==> http://www.focusattack.com/kowal-1mm-oversize-actuator-for-sanwa-jlf-series-joystick/

Eskı model ==>

Yenı model

İlsa joystcik ==>

http://www.paradisearcadeshop.com/eurostick/165-il-eurostick-black.html

İlsa yeni çıkan joystcik ==>

http://www.paradisearcadeshop.com/il-magnetic-stick/1487-il-magnetic-joystick-black-bat-black-shaft.html
WE ARE TEKKEN

Yukarı Git