Tekken 1 Hikaye

 

 

 

Kim demir yumruk ünvanını kazanıcak!

Mishima Zaibatsu uluslararası dövüş turnuvası duyurulur.Turnuvanın final dövüşünde Heihachi Mishima'yı yenebilecek kişiye demir yumruk ünvanı verilecek aynı zamanda evine yüklü miktarda para ile dönecektir. 
Bu duyuru ile birlikte dövüşçülerde turnuvaya katılır fakat aralarında bazılarının ünvan ve para dışında kişisel problemleride vardır. 
Tekken 1 açılış videosu:

Yıllar önce Kazuya 5 yaşındayken babası Heihachi tarafından uçurumdan aşağı fırlatılır. 
Çünkü Heihachi Kazuya'nın uygun bir varis için zayıf olduğunu düşünmektedir.
Eğer gerçekten güçlüyse sağ kurtulup yukarı tırnabilir.Kazuya zar zor kurtulur.Fakat bu korkunç trajedi göğüsünde boydan boya bir yara izine paha olur.Babasına olan nefretiyle hayatta kalıp onun intikam için yemin eder ve turnuvaya katılır.
Bir çok mücadele yapılır.Fakat sadece tek bir dövüşçü Heihachi Mishima'yla final mücadelesini elde eder.Bu dövüşçü Heihachi tarafından göğüsünde ömür boyu taşıyacağı yara alan onun soğuk kalpli oğlu Kazuya'dan başka kimse değildir.

Baba ve oğul saatler süren ölümüne bir dövüşe girerler.(Bu arada turnuvada öldürmek yasak)Yorucu dövüşün sonunda ikiside zar zor ayakta durabilmektedir.Kazuya içinde barındırdığı şeytan gücünü açığa çıkarıp babasını yenmeyi başarır.Artık vakit gelmiştir. Tıpkı yıllar önce  Heihachi'nin oğlunu uçurumdan attığı gibi   Kazuya'da babasını uçurumdan atıp intikamını alır.Kazuya'nın babasını atmasının ardından gelen yüzündeki  ürkütücü gülümseme  kötülüğün habercisidir.

Tekken 1 oyun sonu videosu: