Tekken TR

Türkiye'nin İlk Tekken Hayran Sitesi

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Geri Dönüş!

 

Muhteşem geri dönüşlerin olduğu roundlar! Sizin favoriniz hangisi?

 

Yorumlarınız için tıklayın

Tekken 7 Dünya Turnuvası Final Maçı Saint (Jack 7) Vs Chanel (Alisa) 2016 TOKYO

Namco'nun sponsorluğunda düzenlenen dünyanın en büyük Tekken turnuvası finalistleri bu yıl 2 Koreli oyuncu Sain ve Channel oldular. Bakalım hangisi bu yılın dünya şampiyonu olmuş

 

 

Tekken Hikâyesi

 

 

 

Dünya çapındaki bir dövüş sanatları turnuvasında final yaklaşmaktadır, Heihachi Mishima'yı final yarışında yenen dövüşçü büyük bir çanta dolusu para ödülünün sahibi olacaktır. Yarışmayı dev finans grubu, Mishima Zaibatsu desteklemektedir.

Dünya'nın pek çok yerinde yapılan ölümcül mücadeleleri kazanan sekiz dövüşçü sonunda eşleşmiştir. Turnuvanın galibi, son olarak Demir Yumruk Kralı (The King Of Iron Fist) lakaplı birisi ile karşılaşacaktır. Kim Heihachi Mishima'yı yenecek ve para ödülü ile şöhreti kazanacak olan kişi olacaktır?

 

 

 

Dünya çapında bir dövüş turnuvasının finali yaklaşıyordu. Son turda Heihachi Mishima'yı yenecek olan savaşçı Dünya'nın her yerinden bu turnuvaya katılan diğer savaşçılardan birisi olup verilecek olan büyük bir çanta dolusu para ödülünü de alacaktı.

Dev finans grupları tarafından desteklenen ve finanse edilen Mishima Zaibatsu, ilk Tekken turnuvasını sekiz savaşçı ile başlattı, hepsi Dünya'nın pek çok yerinden bu turnuvanın ölümcül maçlarına katılıp tüm becerilerini sergileyecek yetkilere ve farklı motiflere sahipti.

Bir çok karşılaşma yapıldı. Ama sadece bir tek dövüşçü Demir Yumruk Kralı olan Heihachi Mishima'ya meydan okuyacaktı.

Bu savaşçı Heihachi'nin soğuk kanlı oğlu olan Kazuya idi. Heihachi tarafından kendisine verilen yara iziyle Kazuya, babası ile yapacağı şiddetli mücadele için Heihachi'nin öz oğlunu dibe vurduğu ve beş yaşındayken içine düştüğü hendeğin bulunduğu aynı alana geldi.

Bir saat boyunca süren kasıp kavurucu ve yorucu bir mücadelenin ardından Kazuya, Mishima klanında kuşaktan kuşağa geçen becerilerini kullanarak zafere ulaştı.

Heihachi'nin parçalanmış bedeni yerde yatarken Kazuya, dizlerinin üzerine çöktü ve kollarıyla yavaşça babasını kaldırdı. Babasının onu ölüme terk ettiği aynı uçurumun kenarına doğru yavaşça yürüdü, bütün manzaraya uzun uzun baktı ve babasının bedenini salıverdi. Heihachi'nin bedeni düşerken, Kazuya'nın gülümsemesi güneş ışığında parlıyordu...

Bir yıl daha geçti. Mishima Zaibatsu Kazuya'nın liderliğinde, dalları Dünya'nın her köşesine ulaşan daha güçlü bir hale geldi. Babasının belirgin ölümünün yakın bir zaman sonrasında Kazuya, gölgelerin içinde kayboldu. Ancak, onun muazzam gücü ve karanlık tarafı hakkındaki söylentiler, yavaş yavaş Dünya'ya yayılmaya başladı.

İlk Tekken'in bitiminden tam bir yıl sonra, Mishima Zaibatsu kalesinden bin yılda bir verilebilecek bir ödül ile ikinci turnuvanın duyurusu, Dünya'daki tüm haber ajanslarına ulaştırıldı.

Böylece turnuva başlamış oldu...

 

 

 

The King Of Iron Fist Tournament 2 turnuvası sona ermiştir. Jun Kazama, Kazuya'nın doğaüstü gücünün Devil'dan kaynaklandığı çarpıcı gelişmeyi öğrenmiştir. Ancak Jun onun kontrolü dışındaki bir mistik güç ile itildiğinden tükenmiş Kazuya'ya yardım edememiştir. birkaç gün sonra, son dövüşçü olan Kazuya ile, The King Of Iron Fist Tournament 2 turnuvasının organizatörü ile yüz yüze gelinmiştir. İlk Tekken turnuvasının kurtarıcısı olarak, bir baba oğlun lanetli kan bağı savaşı başlamıştır. Sonunda Heihachi, Mishima Holding'in kontrolünü yeniden kazanmak için girdiği mücadelede çok yaralanmıştır ama galip çıkmayı başarmıştır. Devil'in varlığından habersiz Heihachi, kızgın bir yanardağın içine Kazuya'nın cansız bedenini atmıştır.

Kazuya'nın vücudu yanarken Devil, onun içinde yeni bir yaşam alanına girebilmek amacı ile hamile olan Jun Kazama'ya öncelikli olarak görünmüştür. Ancak çocuğunun geleceği için umutsuz bir mücadele içinde olan Jun, Devil'i yenip oradan ayrılmış ve ıssız Yakushima'ya Kazuya'nın oğlu, Jin'i, tek başına büyütmek için inzivaya çekilmiştir.

Mishima Holding'in kontrolünü ele geçirdikten sonra Heihachi, güçlerini artırmak için yetkilerini ayarlamaya başlamıştır. O Dünya liderlerinin güvenini kazanmak için savaşlara çatışmalara girmiştir. Onun ölçülemez zenginliği, Tekkenshu'yu verimli çatışmaları bastırmak için kullanılan paralı asker grubunu oluşturmaktadır. O da onları finanse edecek zirai sistemleri kurarak gelişmekte olan ülkelerden güçlü bir pay alır. Heihachi'nin çabaları sayesinde, Dünya barışı yeniden kazanılacak gibi görünmektedir.

Aradan on beş yıl geçmiştir ve Jin Kazama artık 15 yaşındadır.

Heihachi'nin emirleri altında olan Tekkenshu, gizemli bir yaşam formunu keşfetmek amacı ile Orta Amerika'da arkeolojik kazı çalışmaları yapmaktadır. Heihachi yaratığı yakalama emri vermiştir, ancak bozuk bir telsiz mesajı sonrasında Tekkenshu ile olan temas kaybedilmiştir. "... Hepsi öldü... Toshin (Dövüşçülerin Tanrısı)?!..."

Kazı çalışmalarının sonrasında Heihachi, cesetlerin olduğu alanı bulmuştur. Heihachi üzüntüden harap olmuştur, ama aynı zamanda bu gizemli yaşam formunun gücünün onun uzun süredir rüyasını gördüğü Dünya hakimiyetinin anahtarı olduğunu fark etmektedir. Toshin'in bu gizemli gücünü ve Dünya'yı ele geçirmek için Heihachi, bir kez daha kaderlerini kışkırtmaya başlamıştır...

Birkaç hafta içinde, Dünya'da tuhaf kaybolmalar meydana gelmeye başlamıştır. Güçlü ruhlu kişiler, dövüş sanatları ustaları ve türetilen diğer mücadele disiplinlerinin ustalarının kayıp haberleri alınmıştır... Kimse onların nerede olduğuna dair hiçbir bilgiye sahip değildir.

Jun Kazama'nın içgüdüsel hayatı karanlık bir güç tarafından zarara uğratılmıştır. Jun ne olduğunu anlayamamıştır, ama duyuları sayesinde bir hedef haline geldiğini hissetmiştir. Onun kaderini kabul etmesi, yakın olduğunu hissettiği kader günü için onu hazırlayıp kendi perili geçmişini bilmesi için Jin'e her şeyi anlatmıştır. Jun Jin'e dedesi Heihachi'ye giderse başına hiçbir şeyin gelmeyeceğini söylemiştir.

Onun sezgilerindeki doğru bir soğukluk, fırtınalı gecede kanıtlanmaktadır. Toshin dağlardan ürpertici, dönen rüzgarları getirerek gelmektedir. Jun "Kaç burdan!" diye bağırmaktadır. Ancak annesinin savunmalarına karşı Jin Toshin'in yüzünü görmüştür ve o bilinçsizce almıştır.

Jin uyanınca, evin ve çevresindeki her şeyin yandığını görmüştür. Jin annesini çılgınca aramıştır ancak onu hiç bir yerde bulamamıştır.

Jun Toshin'in ellerinde ölmüştür. Annesinin öğrettikleri ile onurlandırılan Jin, Heihachi'ye gitmiştir ve intikam amacı ile eğitilmek için yalvarmıştır. Jin'in hikâyesini işiten Heihachi, Toshin'in güçlü savaşçıların ruhlarının arkasında olduğuna inandığını söylemiştir. Toshin'i çekmek için Heihachi, The King Of Iron Fist Tournament 3 turnuvası için ev sahipliği yapmaya karar vermiştir.

Dört yıl sonra, Jin Kazama'nın 19. doğum gününde, The King Of Iron Fist Tournament 3 turnuvasının perdeleri açılmaya başlamıştır.

 

 

 

Vazgeçmeyi istemeyen Heihachi, adli araştırmacılara Ogre'den (veya gerçek tezahürü ile True Ogre olarak da bilinir) geriye kalan kan örneklerini, cilt dokusunu ve toynak parçalarını toplayıp genetik deneyler yapılmasını emretti. Heihachi'nin hedefi kendisi ile Ogre'nin genomunu yapıştırarak yeni bir yaşam formu yaratmaktı. Ancak, araştırmalar başarısız oldu.

Geniş kapsamlı deneylerin sonucunda Heihachi'nin biyomühendisleri ek bir gen olduğu sonucuna vardı - Şeytan Geni - Ogre'nin genetik kodu başka bir canlı organizmaya başarılı bir şekilde yapıştırılacaktı. Heihachi kendi genomunun Şeytan Geni'nden yoksun olduğunu öğrendi, ama onun bildiği başka birisi vardı... Jin Kazama.

The King Of Iron Fist Tournament 3 turnuvasında Ogre'yi mağlup eden Jin, Heihachi tarafından vuruldu ve ağır yaralandı. Hayatı kaybolurken Jin, bir şeytana dönüştü. Onun dönüşümünün üzerine, o Heihachi'yi dibe vurdu ve uçarak uzaklaştı. Jin'in turnuvadan sonra nerede olduğu bilinmiyordu.

Heihachi Jin'i boşuna aramıştı. Ancak Heihachi, meraklıca karıştırdığı soruşturma esnasında bir fotoğraf keşfetti. 20 yaşındaki bu fotoğraf lazer yaraları ile kaplı yanmış bir cesedi görüntülüyordu. Heihachi özellikle cesedin sırtına, deforme olan yerin neye benzediğine dikkat etti, kanat gibi çıkıntılı uzuvlardı.

Resimdekinin Kazuya olduğuna inanmak istedi, kendi oğlunu 20 yıl önce bir yanardağa atmış olan Heihachi, vücut için yapılacak olan arama için bütün kaynaklarını yönlendirdi. Bu arama sonunda Heihachi G Corporation'ı, biyogenetik araştırma alanında görülmemiş ilerlemeler sağlayacak öncü bir biyoteknoloji firmasını açtı.

Heihachi G Corporation'un cesedi bulduğunu ve ayıklanarak genetik verilerinin analiz edildiğini keşfetti. Aslında Heihachi, şirketteki verileri kullanarak yeni bir yaşam formu yaratmanın ortasında olduğunu öğrendi. Heihachi de Kazuya'nın kalıntılarının ve araştırma verilerinin sırası ile G Corporation Nebraska ve Nepal laboratuarlarında güvende olduğunu kesinlikle saptadı.

25 Aralık Cuma. Tekken Force kuvvetleri G Corporation'un Nepal'de bulunan maksimum güvenlikli araştırma laboratuarına baskın düzenledi. Binanın alt katları yok edildi ve dosya sunucularının içinde kaldığı veri depolama tesisleri bir grup ağır helikopter ile taşındı.

Aynı zamanda, Heihachi tarafından yönetilen ayrı bir birim Kazuya'nın kalıntılarının korunduğu Nebraska'daki araştırma tesisine sızmıştı. Heihachi helikopterden gözlemliyordu, o kısa sürede Nepal tesisinin aksine, Nebraska operasyonlarının plana göre hareket etmediğini anladı. Taktik durum monitör ekranları Kazuya'nın kalıntılarının sözde tutulduğu depolama odasından dışarı savrulan Tekken Forces kuvvet birliklerinin ilk dalgasını gösterdi.

Genişçe bir siluet figürü yavaşça odadan dışarı çıktı... Heihachi yeterince açık görebiliyordu, o anda bu geniş figürün Kazuya olduğunun farkına vardı.

Kazuya G Corporation adlı araştırma tesisinde dirildi. Dirilişinden sonra Kazuya, kendi içinde ikamet eden Şeytan'ın gerçek doğasını belirlemek için vücudunu araştırma malzemesi gibi sundu. Kazuya'nın hedefi iki canını da birleştirmekti. Kazuya teori olarak Şeytan ile bedenini birleştirirse, onun gerçek yetkileriyle güçlenmenin mümkün olacağını düşündü. O bunların sonrasında nihayet Heihachi ve Mishima Zaibatsu'dan (Finansal İmparatorluk) intikamını alabilecekti.

Kazuya'nın ağır silahlı Tekken Forces güçlerini yok etmesi ve laboratuarı alevler içinde bir enkaz olarak bırakıp kaybolması, Heihachi'nin planlarını bozdu ve onu öfkelendirdi. Heihachi'yi çileden çıkaran Kazuya'nın kaçışıydı ve kaçışın bildirimi onun bahtsız astlarına öfkesini verdi.

Abel, Heihachi'nin baş bilim danışmanı, Kazuya'nın hemen yakalanması konusunda bir yol bulması için öfkelenen Heihachi tarafından çağrıldı. Öfkesi yatıştıktan sonra Heihachi, zihnini odakladı ve yeni bir plan yapmaya karar verdi. Şeytani bir gülümseme onun dudaklarının üzerinden süzülüyordu.

The King Of Iron Fist Tournament 3 turnuvasının üzerinden iki yıl geçmişti. Mishima Zaibatsu The King Of Iron Fist Tournament 4 turnuvasını duyurdu ve en yüksek ödülü büyük mali imparatorluk olarak yerleştirdi. Şampiyon turnuvanın sonunda Heihachi'yi yenmek için uğraşacaktı ve kazanırsa Mishima Zaibatsu'yu devralacaktı.

Turnuvanın sadece onu cezbetmek için hazırlanmış bir tuzak olduğunu bilmesine rağmen Kazuya, turnuvaya yine de girecekti - çünkü bu onun Heihachi'yi yenmek için tek şansıydı.

 

 

 

The King Of Iron Fist Tournament 4 bittikten hemen sonra bir baba & oğul arasında şiddetli bir çarpışma başladı. Bu baba & oğul ise Kazuya ve Jin idi. Çarpışmanın yapıldığı yer Honmaru'da Mishima Zaibatsu Karargahı'ydı. Bu çarpışmadan Jin galip çıktı ve Heihachi Kazuya'ya doğru döndü:

"Ne üzücü, zavallı... İşe yaramaz korkak!"

Daha sonra Jin ile Heihachi arasındaki mücadele başladı. Sinir ile doldu, siyah kanatları yayıldı, Jin Heihachi'yi yendi. Heihachi yazgısı ile başbaşa kalırken, Jin'de kendini kontrol ederek eski haline dönüyordu.

"Sen anneme sahipsin, Jun Kazama'ya, yaşamın için teşekkür ederim." dedi uçarken Jin.

Mücadelenin sesleri son buldu, Heihachi'nin suskunluğu her tarafı sardı. Ancak bu sessizlik bir uçak ile bozuldu.

Gelen uçağın bağırtısıyla beraber bazı olaylar meydana gelecekti. Bir grup Jack tepeden inmeye başladı. Heihachi, bütün bu saldırıları Kazuya'nın gerçekleştirdiğini zannetti ancak sonradan gördü ki, Kazuya'da hiç beklenmedik vuruşların yüzünden sersemlemişti.

"Siz burada ne arıyorsunuz?" diye sordu Heihachi yaklaşmakta olan Jack sürüsüne. Heihachi ve Kazuya, Jack sürüsüne karşı mücadeleye gireceklerdi ancak Jack'leri durdurabilmeleri için acilen desteğe ihtiyaçları vardı.

Heihachi, yavaş yavaş nefesini yitirmeye başlıyordu. Kazuya Heihachi'ye ihanet ederek onu Jack'lerin ordusunun içine attı ve Honmaru'dan kaçtı. Kısa bir süre sonra Honmaru, bir sürü bomba sayesinde havaya uçuruldu.

Her şey bittikten sonra tüm bu mücadeleleri izleyen siyah giyimli bir adam radyoda şu duyuruyu yaptı:

"Heihachi Mishima öldü..."

Şu an itibari ile, Jack'lerin atakları hiç gecikmeden gerçekleşmekte ve onlar daha sonra ortadan kaybolmaktalar.

Honmaru komple yok edildikten sonra orası adeta bir cehenneme döndü. Şu anda ki bilinenlere göre orada bir yığın enkaz çöküntüsü bulunuyor.

Ertesi gün, Heihachi Mishima'nın ölüm haberi büyük bir hızla her yere yayılmaya başladı. Önemli kişiler Heihachi'nin ölümünün Mishima Zaibatsu'nun sonu olacağına inanıyordu. Bunun sonucunda bazı kişilerin kontrolü ele geçireceğini ve her şeyin daha da farklı olacağını düşünüyordu.

Bir ay sonra Mishima Zaibatsu'dan King Of Iron Fist Tournament 5'in yapılacağı duyurusu yapıldı.

 

 

 

Gizli sırların içinde, The King Of Iron Fist Tournament 5 turnuvası Jinpachi Mishima'nın Jin Kazama'nın ellerinde uğradığı yenilgi ile sona erdi.

Jin, Mishima Zaibatsu'nun kontrolünü eline aldı ve gizli dezenformasyon ile yarı askeri operasyonları yürütmek için özel Tekken Kuvvetleri birimini kullanmaya başladı. Çabalarının bir sonucu olarak, halkın geneli paranoyak oldu ve küçük olaylar yakın bir zaman içinde Dünya çapındaki büyük çatışmalara dönüştü. Hükümetlere göre yayılan kaosun önemi daha da büyüdü. Katliam ve karışıklık zirvesinde, Mishima Zaibatsu karanlıktan çıktı, askeri kuvvetinin tam potansiyelinin esnemeyeceğini ve tüm kamu kuralları üzerindeki hakimiyetini ilan etti.

Mishima Zaibatsu, ezici bir güç ile Dünya'nın kontrolünü ele geçirdi. Buna karşılık G Corporation, Zaibatsu'ya karşı hayattaydı, küresel Mishima güçlerini bastırmak için gücünü ortaya koyuyordu. Medeniyetin koruyucusu olarak selamlayan G Corporation, Mishima Zaibatsu'nun lideri olan Jin Kazama'yı yakalayana cömert bir ödül sunacağını duyurdu. Kuruluşlar arasındaki ölümcül dansın sonraki adımlar için yol açması çabası ile Mishima Zaibatsu, The King Of Iron Fist Tournament 6 turnuvasını duyurarak savaş için bir sahne ayarladı.

Bazıları şöhret istiyordu. Bazıları Jin'in başına konulan ödülü istiyordu. Bazıları da sadece kendi içlerindeki şeytanı kovmak istiyordu. Her dövüşçünün benzersiz bir gündemi vardı. The King Of Iron Fist Tournament 6 turnuvasına hoş geldiniz.

 

 

 

Mishima Zaibatsu ve G Corporation arasındaki şiddetli savaş ile birlikte, savaşın kısa sürede G Corporation lehine dönmesi sonrasında Zaibatsu'nun lideri olan Jin Kazama, aniden ortadan kaybolur. Onun yokluğunu istismar eden Heihachi Mishima, Zaibatsu'nun kontrolüne tekrar kavuşur ve Kazuya Mishima ile G Corporation'a karşı olan mücadelede şirketin uzlaşmaz rolünü sürdürür. Savaşın sona ulaşmasıyla birlikte, bu çatışma Mishima ailesinin yok olması anlamına gelecektir.

 

[ Bu bilgiler, "Tekken TNT" sitesinden alıntılanmıştır. | 07.06.2017 ]

CHANNELS

 

Oyunlar

 

 

 

 

 

 

 

 

Diğer Makaleler...

  1. Legend
  2. Hakkımızda