Tekken 1 Hikaye

 

 

 

Kim demir yumruk ünvanını kazanıcak!

Mishima Zaibatsu uluslararası dövüş turnuvası duyurulur.Turnuvanın final dövüşünde Heihachi Mishima'yı yenebilecek kişiye demir yumruk ünvanı verilecek aynı zamanda evine yüklü miktarda para ile dönecektir. 
Bu duyuru ile birlikte dövüşçülerde turnuvaya katılır fakat aralarında bazılarının ünvan ve para dışında kişisel problemleride vardır. 
Tekken 1 açılış videosu:

Yıllar önce Kazuya 5 yaşındayken babası Heihachi tarafından uçurumdan aşağı fırlatılır. 
Çünkü Heihachi Kazuya'nın uygun bir varis için zayıf olduğunu düşünmektedir.
Eğer gerçekten güçlüyse sağ kurtulup yukarı tırnabilir.Kazuya zar zor kurtulur.Fakat bu korkunç trajedi göğüsünde boydan boya bir yara izine paha olur.Babasına olan nefretiyle hayatta kalıp onun intikam için yemin eder ve turnuvaya katılır.
Bir çok mücadele yapılır.Fakat sadece tek bir dövüşçü Heihachi Mishima'yla final mücadelesini elde eder.Bu dövüşçü Heihachi tarafından göğüsünde ömür boyu taşıyacağı yara alan onun soğuk kalpli oğlu Kazuya'dan başka kimse değildir.

Baba ve oğul saatler süren ölümüne bir dövüşe girerler.(Bu arada turnuvada öldürmek yasak)Yorucu dövüşün sonunda ikiside zar zor ayakta durabilmektedir.Kazuya içinde barındırdığı şeytan gücünü açığa çıkarıp babasını yenmeyi başarır.Artık vakit gelmiştir. Tıpkı yıllar önce  Heihachi'nin oğlunu uçurumdan attığı gibi   Kazuya'da babasını uçurumdan atıp intikamını alır.Kazuya'nın babasını atmasının ardından gelen yüzündeki  ürkütücü gülümseme  kötülüğün habercisidir.

Tekken 1 oyun sonu videosu:

 

 

 

Tekken 1 Hileler İpuçları

GALAGA : Oyun başlarken önyüklemedeki basit uzay oyunu

GALAGAYI BAŞTAN BAŞLATMAK
Galaga oyununda bir sonraki aşamaya geçebilmek için skorun 40 olması gerekmektedir. Daha az bir skor elde ettiğinizde oyun otomatik olarak sonlanacak ve Tekken yüklenecektir. Tekken yüklenmeden Galagayı baştan başlatmak için aşama sonunda "SELECT" tuşuna basın.

GALAGAYI ÇİFT GEMİ İLE OYNAMAK
Playstation'ı başlattıkdan sonra Galaga ekranını görene kadar 2. Padde YUKARI+L1+Üçgen+X tuşlarına basılı tutun. (U+L1+2+3)

ALT KARAKTERTERLERİ AÇMA
Arcade Modu normal karakterlerle birer kez bitirin.
Normal Karakterler: Yoshimitsu - Nina - Law - Kazuya - Paul - Jack - King - Michelle
Açılacak Alt Karakterler : Ganryu - Anna - Wang - Lee - P.Jack - Kuma - Armor King - Kunimitsu

EXTRA KARAKTERLERİ AÇMA
Heihachi Mishima : Arcade Modu herhangi bir karakterle hiç yenilmeden bitirin.
Devil Kazuya : Galaganın 8. Aşamasını bitirin.

EXTRA KOSTÜMLER
Karakterleri extra kostümleriyle seçmek;
Kostüm 1 için Kare+Üçgen (1+2), Kostüm 2 için X+Yuvarlak (3+4) ile seçin