Tekken 4 Hikaye

 

 

 

Mishima Ailesi yüz yüze geliyor!

2 Yıl önce Heihachi kontrolü altındaki Mishima Zaibatsu Ogre’yi ele geçirme görevinde başarısız olmuştur.. Araştırmacılara Ogre’nin kan örneklerini ve deri dokularını toplanması için emir verir. Heihachi’nin amacı Ogre’nin kalıntılarından kendisi için yeni bir yaşam formu yaratmaktır. Ama bu çalışmada başarısız bir şekilde sonuçlanır.
Çalışmalarından bir türlü verimli sonuç alamayan Heihachi iyice umutsuzluğa kapılır.Ta ki Zaibatsu’ya çalışan biomühendislerin verdiği bir ‘’Şeytan Geni’’ fikrine kadar.
Bu geni ele geçirebilmek için kimi bulacağını biliyordur. JİN KAZAMA! Torunu için arama başlatır. Ancak Jin’e ait hiçbir iz yoktur. 
Tamda umutsuzluğun eşiğine gelen Heihachi 20 yıllık yanmış bir cesedin fotoğrafını bulur.
Fotoğraftaki cesedin 20 yıl önce yanardağa attığı oğlu Kazuya olduğunu fark eden Mishima Zaibatsu çabucak fotoğrafın kaynağını aratırır.Bu araştırma Heihachi’yi G-Corporation’a bioteknik mühendislerin cesetler üzerinde araştırma yapan şirkete götürür.
G- Corporation Nebraska ve Nepal bölgelerindeki labaratuarlarda Kazuya’nın cesetinden yeni bir yaşam formu yaratmaktadır. Heihachi bu çalışmaları engellemek için 2 ayrı Tekken Force ekibi toplar.
Tekken 4 açılış videosu:

Ekip Aralık ayının 25’inde Cuma günü G Corporation’un Nepal’daki labaratuarına baskın yapmıştır.Askerler labaratuarı havaya uçurur.
Tam o sırada Heihachi ayrı bir Tekken Force ekibi G Corporation’un Nabraska’daki labaratuarına baskın yaptırır. Heihachi her iki bölgeyide aynı anda takip edebilmek için Nepal’daki birliği de helikopterde monitörden izlemektedir. Bir sülilet Kazuya’nın genleri üzerinde çalışma yapıldığı odaya giren askeri tek bir darbeyle yere serer.Askerin kafasındaki kaskta bulunan kamera vasıtasıyla olanları izleyen Heihachi karanlıklar arasından yavaşça beliren bu gizemli kişinin Kazuya olduğunu görür. 

Kazuya G Corporation tarafından  Şeytan Geni sayesinde yeniden canlandırılmıştır.Canlandıktan sonra 20 yıl önce içinde bulunan şeytan gücünün kaynağının bir kısmını onda olmadığını fark eden Kazuya eğer şeytan gücünün tamamını ele geçirirse onun eşsiz gücüyle istediği her şeyi elde edebilir daha da önemlisi sonunda babası Heihachi’den ve Mishima Zaibatsu’dan intikamını alabilir. Kazuya Heihachi’nin planlarını suya düşürerek  labaratuara sızan askerlerin hepsini  alt eder.

Orayı ateşe vermeden önce kaskında kamera bulunduran askere bakarak Heihachi’ye şu sözleri iletir:
‘’Ben…her şeyi geri alacağım!’

Bu olay üzerine çılgına dönmüş Heihachi Mishima Zaibatsu’nun gözde bilim adamı olan Doktor Abel’i yanına çağırarak onu yakalamanın bir yolunu bulmasını söyler.Heihachi zihnini sakinleştirip kafasında bir plan kurar.Sinsi bir gülümsemeyle dudaklarının arasından 3 kelime dökülmüştür:‘’4. Turnuva başlasın.’’
Heihachi 4. turnuvayı duyurduktan sonra Şeytan genine sahip oğlu ve torununun ayağına geleceğini biliyordur. Çünkü her ikisininde kendisine kin beslemektedir. Bu sıralar Jin Avusutralya’da eğitimini tamalamıştır.Çevredekilerden gizlenmek için kapşonlu bir kıyafet giymektedir.

Dedesine 3. turnuvanın sonunda ihaneti yüzünden kin beslemektedir.Ona öğrettiklerini Mishima Stilini her şeyi bir kenara atmıştır. Kendisine Geleneksel Karateyi benimsemiştir.4. turnuvanın duyurulduğunu öğrendikten sonra nihayet dedesinden intikamını alabilebilmek için turnuvaya katılır.
Kazuya bunu bir tuzak olduğunu bilmesine rağmen kendisine ait olanları alabilmek ve oğlu Jin gibi Heihachi’den intikam alabilmek için o da turnuvaya katılır. Artık sahne hazırdır!
Bir çok dövüşçüyü eleyen Kazuya’nın turnuvanın 7. Bölümündeki rakibi 3. Turnuvayı sonlandıran Mishima’ya karşı kin besleyen oğlu Jin Kazama’dır. Jin 2 yıl’da geleneksel karateyi öğrendikten sonra Zaibatsu’yu ve Mishima Kanını sonlandırmaya hazırdır. Fakat Jin babasıyla yüz yüze gelemeden önce Heihachi tarafından toplanan özel bir birlikle karşı karşıya gelir.Uzun bir süre ayakta kalmayı başarabilen Jin en sonunda birlik tarafından alt edilip Hon-Maru diye bilinen bir malikaneye kaçırılır.
Kazuya hükmen galip gelir. Finaldaki rakibi Heihachi’yle yüz yüze gelen Kazuya oğluna ne yaptığını ve onu nerede sakladığını sorar.Bunun üzerine Heihachi’nin cevabı ‘’Sana dövüşten sonra söyleyeceğim.’’ olur. Dövüşün galibi Kazuya olan Kazuya ‘’Şimdi söz verdiğin gibi beni Jin’e götür.’’ der.Bir kaç saat sonra Kazuya ve Heihachi Hon-Maru’ya varırlar.
Jin’in elleri ve ayakları zincirlere bağlıdır. Oğlunu ilk kez gören Kazuya içindeki şeytan kontrolü ele alarak ‘’Demek bunca zamandır onun içindeydin.Benim diğer yarım’’ sözleriyle Jin’in içindeki şeytana seslenir.Kazuya’nın ağzından çıkan sözleri duyan Heihachi ona kim olduğunu sorar.Şeytanın kontolünde olan Kazuya babasına dönerek ‘’Ben Şeytan olarak tasvir ettiğiniz varlığım.20 yıl önce beni nerdeyse öldürdüğünde diğer yarımı kaybettim.’’ Sözlerini söyler. Bir bakışla Heihachi’yi odadan atan Kazuya Jin’in içindeki şeytanı uyandırarak onu dönüştürmeye çalışır. Fakat Jin biliçsiz bir şekilde annesinden gelen Kazama genleri sayesinde dönüşümü engeller.Bunları gören Kazuya kontrolü geri alarak baygın olan oğlunu kışkırtıp onu uyandırmaya çalışır.
Jin uyandığında çılgına dönmüş bir şekilde zincirleri kırarak kendini serbest bırakır.Babasına işini tek bir seferde bitirceğini söyleyerek ona saldırır. Kapışmanın sonunda ayakta kalan kişi Jin’dir. Babasını neredeyse öldürümüştür.
O sırada Heihachi odaya girerek yerde yatan Kazuya’ya ‘’ Ne işe yaramaz adam seni değersiz korkak’’ diyerek Jin’ i öldürmek Şeytan Genini kendisine almak için saldırır.

Jin Heihachi’yi de yenmeyi başarır ve şeytan formuna bürünmeye başlar.

Jin Heihachi’nin işini bitirmek için tam son darbeyi vuracakken beyaz bir ışıkla birlikte annesinin süliletini görür. Hafif bir gülümsemeyle dedesini bırakan Jin ‘’Anneme Jun Kazama’ya şükret.’’ diyerek tıpkı önceki turnuvada olduğu gibi malikaneden uçarak ayrılır.Ama bu ayrılık sonun başlangıcıdır…

Tekken 4 oyun sonu videosu:

 

 

 

Tekken 4 Hileler İpuçları

KARAKTER AÇMA
Not: Aşağıdaki işlemleri kolaylaştırmak için zorluk seviyesini Easy yapıp maçları 1 raund olarak ayarlayın.

  • Jin Kazama : Story Modu 1 kez bitirin
  • Kuma-Panda : Story Modu 2 kez bitirin
  • Lee Chaolan : Story Modu 3 kez bitirin
  • Nina Williams : Story Modu 4 kez bitirin
  • Lei Wulong : Story Modu 5 kez bitirin
  • Bryan Fury : Story Modu 6 kez bitirin
  • Julia Chang : Story Modu 7 kez bitirin
  • Heihachi Mishima : Story Modu 8 kez bitirin
  • Combot : Story Modu 9 kez bitirin

THEATER MODE
Theater Modu açmak için Story Modu herhangi bir karakterle 1 kez bitirin.

SOUNDTRACK
Oyun müziklerini dinlemek için Theater Modda "Music" bölümüne girin.

REPLAY MODU
Story Modu herhangi bir karakterle 1 kez bitirdikden sonra maçlar bitiminde "select" tuşuna basarak maçları tekrar oynatmak için kaydedebilirsiniz.Kaydettiğiniz maçları Theater Modda "Replay" altında görebilirsiniz.

EXTRA KARAKTERLER
Violet: Lee Chaolan'ı üçgen ile seçin.
Miharu Hirano: Story Modu Ling Xiaoyu ile bitirdikden sonra yuvarlak ile seçin.
Eddy Gordo: Story modu Christie ile bitirdikden sonra üçgen ile seçin.
Panda: Kumayı yuvarlak yada üçgen ile seçin.

EXTRA KOSTÜMLER
Ling Xiaoyu Okul Kostümü : Story Modu Ling Xiaoyu ile bitirdikden sonra üçgen ile seçin.

DİĞER ARENALAR
Hon-Maru: Tekken Force modu herhangi bir karakterle 1 kez bitirin.
Statue Stage: Story Modu Steve Fox ile bitirin.

DİĞERLERİ
Combot metal vuruş efekti için raund başlayana kadar aşağıya basılı tutun. (D)
Pratik Modda hangi hareketi yüzde kaç oranla kullandığınızı öğrenmek için "start"a basıp Command Liste girin. R1 yada L1 e basılı tutun.