Tekken 5 Hikaye

 

 

 

Heihachi Mishima öldü! Hon-Maru’nun altında yatan 50 yıllık sır!Jin babası ve dedesini yenip Hon-Maru’dan ayrılmıştır.

Kazuya ve Heihachi uyandıktan sonra G-Coporation’un gönderdiği Jack 4 robotları tarafından sürpriz bir saldırıya uğrarlar.

Tekken 5/Dark Resurrection açılış videosu:

 

Baba ve oğul sayıca fazla olan Jack 4’lere karşı üstünlük sağlayabilmek için geçici bir süreliğine ittifak kurarlar.

İkili ardı kesilmeyen Jack 4’lere karşı savaşırken Kazuya babasını robotların önüne atarak ittifağı bozar ve olay yerinden sinsi bir gülüşle ayrılır.

Robotlardan bir tanesi geri sayımı başlatarak Hon-Maru’yu ve oradaki Heihachi’yi havaya uçurur.

Gizemli bir kişi olan Raven patlamayı uçurumun kenarından izlemektedir. Elini kulaklığına götürerek çalıştığı gizli örgüte ‘’Heihachi Mishima öldü’’ mesajını iletir.

Enkaz alanından içinde çok güçlü bir güç barındıran gizemli kişi alevler arasından ortaya çıkar.

Gizli bir kişi Mishima Zaibatsu’yu ele geçirip tüm dünyaya 5. turnuvayı duyurur.
O sırada Jin Kazama’nın Şeytan Gücü Hon-Maru’nun altından gelen kudretli bir gücün etkisiyle kontrolden çıkar.

Kendini kaybeden Jin bir ormanı saldırır. Bir süre sonra uyandığında ormanı yok ettiğini fark eder. Şeytanın kontrolü altındayken yaptıklarının farkında değildir.

Memleketi Yakushima’ya döndüğünde geceleri kabuslar görmeye başlar.İçindeki Şeytan Gücünün etkisi gün geçtikçe artar. ‘’İçimdeki şey beni böyle yemeye devam ederse daha fazla ne kadar dayanabilirim bilmiyorum’’ diyerek geriye yapabileceği tek seçeneği kalan Jin turnuvaya Mishima Kanını sonlandırmak için katılır.

Kazuya saldırının arkasındakileri ve turnuvayı duyuran gizli sponsorun kim olduğunu öğrenebilmek için o da turnuvaya katılır.Sonunda   gizli  sponsorun  kimliği  ortaya çıkar.  Heihachi’nin babası ve  50 yıl önce gözden kaybolmuş olan  kişi  JİNPACHİ MİSHİMA! 

Jinpachi Mishima Zaibatsu’nun kurucusu ve dövüş sanatlarında uzman dünyadaki onurlu ve hatırı saylır kişilerden biridir. 50 yıl önce bir gün açgözlü oğlu Heihachi şirketi çalıp babasını Hon-Maru’nun altında hapsetmiştir.

Heihachi babasının tasvip etmediği bir şekilde şirketi askeri amaçlı kullanmaya başlamıştır.. Jinpachi bir süre sonra açlıktan ölmüştür.. Ta ki gizemli bir varlık tarafından aklının ele geçirilip ona ölümsüzlüğü bahşedene kadar. Jack 4’ler Hon-Maru’yu patlattığı sırada Jinpachi hapisten kurtulur. İçindeki dengesiz güç aklını tüketmeye başlar. Ardından hala kontrolü sağlayabiliyorken birsinin içindeki varlığın tamamen kontrolü ele geçirmeden önce birisinin onu öldürüp terör saltanatlığını bozmak için 5. turnuvayı duyurur.
Turnuvanın finalinde Jinpachi’yle yüz yüze gelen kişi onun büyük torunu olan Jin olmuştur. Jin büyük dedesini yenmeyi başarır. Ardından Jinpachi kuma dönüşüp kaybolur. Jinpachi’nin isteği artık yerine gelmiştir.

Sonunda Jin Mishima Zaibatsu’nun Krallık Odasına girip yıllardır kendi soyundan gelen şirketin başına geçtiğini ilan eder.

Peki… ardından gelebilecek en kötü senaryo ne olabilirdi ki?

Tekken 5 oyun sonu videosu:

 

 

 

Tekken 5 Hileler İpuçları

KARAKTER AÇMA
Not: Aşağıdaki işlemleri kolaylaştırmak için zorluk seviyesini Easy yapıp maçları 1 raund olarak ayarlayın.

Oyundaki alt karakterleri açabilmek için; standart karakterlerle Story Modu birer kez bitirin. Story Modu bitirdiğiniz her bir karakter için karakter seçme ekranında bir soru işareti yeni bir karakterle aktif olacaktır.

 • Devil Jin: Karakter seçme ekranında açılmayan son soru işareti Devil Jin'i açmak için 3 farklı yol izleyebilirsiniz.
 1. Yol: Devil Within modu bitirin.
 2. Yol: Herhangi bir karakterle Arcade Modda TekkenLord olun.
 3. Yol: Arcade, VS veya Story Modda toplamda 200 maç yapın.
 • Eddy Gordo: Christie'nin extra kıyafetini satın alın.
 • Jinpachi Mishima: Jinpachi Tekken 5 de normal yollardan seçilebilir-oynanabilir bir karakter değildir. Action Replay Max, Codebreaker, GameShark vb. gibi extra hile yazılımlarını kullanarak Jinpachi ile oynayabilirsiniz.

THEATER MODE
Theater Modu açmak için Story Modu herhangi bir karakterle 1 kez bitirin. Story Modu bitirdiğiniz her karakterin kısa tanıtım ve bitiş vidyoları bu bölüme eklenecektir.

 • Jinpachi bitiş vidyosu: Story Modda herhangi bir karakterle Jinpachiye yenildikden sonra Start'a basmayın ve geri sayımın bitmesini bekleyin.

SOUNDTRACK
Oyun müziklerini dinlemek için Theater Modda "Music" bölümüne girin.

EXTRA KOSTÜMLER
Ling Xiaoyu, Jin, Anna, Asuka, Yoshimitsu, Law, Lee, Raven, Ganryu ve Bruce için tüm özel kıyafetleri satın alın.

DİĞER ARENALAR
Final Stage 2: Arcade Modda toplam 200 maç yapın veya Devil Withini bitirin.

DİĞERLERİ

 • Mokujinin alternatif vuruş efekti için raund başlayana kadar aşağıya basılı tutun. (D)
 • Anna'nın extra ara vidyosu için Story Modda Lee ye yenilin.
 • Law'ın extra ara vidyosu için Story Modda Paul'e yenilin.
 • Yoshimitsu'nun extra ara vidyosu için Story Modda Raven'a yenilin.